Brülör güvenli kullanım

- Feb 11, 2018-

(A) önyükleme işlemi

1. için yeni yüklenen ocağı, gaz dikkatle brülör gereksinimlerini karşılamak için devreye alma önce kontrol edilmelidir; test aletleri gaz kaynağı boru üzerinde normaldir ve açık / kapalı boru Vana normal emin olun; Eğer daha sonra kullanım ve bakım için uygundur.

2. yeni yüklenen boru, tüm boru hatları dikkatle yükleme güvenilirlik ve boru sızdırmazlık için kontrol edilmelidir.

3. ayrı gazlaştırma istasyonu kullanıcıları, gaz arzı sağlamak için kullanımı gaz kaynağı parametreleri güvenli yanma gereksinimlerini karşılar.

4. operatörleri bilgi ve yöntemleri güvenli çalışma el ile aygıtı yeterlik dikkatle okuyun.

5. önce her çizme gaz vanası açık olduğunu kontrol etmek, brülör aksi takdirde çalışmaz.

6. kontrol kabinine güç kontrol düğmesi başlayın, daha sonra bu sıcaklık Xin'an yüklü fırın sıcaklığı ortam sıcaklığına fırın sıcaklığı dijital ekran gösterir.

7. başlangıç fan kontrol butonu fırın fan bozulursa, bu sefer işe için monte fan kontrol kabinine otomatik olarak sonraki adım koruyacaktır.

8. yanma fan hiçbir anormallik çalışmak ve yanma kontrol butonu, sonra işe başlamak için yanma program denetleyicisi başlatın, ateşleme, hava ikmal, alev algılama ve nihai elde etmek için diğer programları için belirli yordamları Emanet yanma.

9. yanma denetleyicisi yanma (örneğin, ateşleme hatası, basınç istikrarsızlık, devre sorunu), vb için zararlı bir sinyal aldığında, yanma denetleyicisi hemen gaz kapalı döner ve bir alarm sinyali verir.

10. Eğer yanma denetleyicisi alarm, çalışmaya devam etmeden önce sıfırlamak operatör Kılavuzu tarafından çözümlenmesi gerekir.

11. işlemi tüm ekipman operatör fırın Emanet çalışma usulleri ve üretim işlemi gereksinimlerini işlemi için başvurmalısınız.

12. Denetim sıcaklığı ayarlamak için üretim süreci gereksinimi gereksinimleri göre operatör ayarlamak için akıllı sayısal kontrol el ile yönergelerine başvurun.

(B) kapatma işlemi

(1) kapamak aşağı iki durum vardır: Birincisi: operatör herhangi bir işlem gerekmez sonra fırın sıcaklığı otomatik olarak kapalı küme değeri ulaştığında, fırın sıcaklığı set değerinin altında denetleyicisidir beklemek olacak otomatik olarak önyükleme.

(2) ikinci: insan yapımı kapatma ve devralma shift kesintiler, operatör-meli çizme ters sırada (a. yanma kontrol butonu kapat, b. c fan düğmesini kapatın. Son olarak, Twist güç dü ** Me kapatmak) işlemi kapatma.

(3) kapatma saati böylece gaz kaçağı önlemek için uzun olduğunda operatör gaz boru hattı kapak kapatmak açmalısınız.