Bir Yağlı Menzilli Hood Filtresi Nasıl Temizlenir

- Dec 06, 2018-

En son ne zaman sobanın kaputunun altına bakıp egzoz fanı filtrelerini kontrol ettin? Bir süredir olsaydınız ya da hiç yapmadıysanız, sizi uyarmama izin verin: güzel olmayacak. Aralıklı bir davlumbaz filtresinin amacı gres toplamaktır, bu yüzden işini doğru bir şekilde yaparsa, görünecek ve hissedecek, yağlı olacaktır.

Zamanla, filtre, yağını ve etkinliğini kaybettiği kadar tıkanabilir ve bu nedenle bu filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi önemlidir.

Neyse ki, onları temizlemek hiç de zor değil!

Bu eğitici, lavabonuzdaki filtrenin sadece kaynar su, kabartma tozu ve iyi bir yağlayıcı bulaşık sabunu ile nasıl temizleneceğini gösterir. (Şafağı tercih ederim.) Bazı davlumbaz filtreleri aslında bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak kendinizin temizliğinden bu yana ne kadar süre geçtiğine bağlı olarak, en azından onları bu şekilde temizlemeden tavsiye etmem. (Bulaşık makinenizde çok fazla yağ istemiyorsanız!)

Şimdi, bu filtreleri artık yağlayalım mı?

Neye ihtiyacın var

Çok sıcak veya kaynar su

Yağ alma kabı sabunu (Şafak çok iyi çalışır)

Karbonat

Aşındırıcı olmayan ovma fırçası

Kağıt havlu veya bulaşık bezi

Talimatlar

Filtreleri davlumbazdan çıkarın: Çoğu filtre, kolayca kapağın altından kaymalı veya dışarı çıkmalıdır. Benimki, filtreyi yukarı itip çıkarmak için yakalayabileceğim metal bir halka vardı.

Bir lavabonun veya kepçenin kaynar suyla doldurulması: Su ne kadar sıcak olursa o kadar etkili olur. Suyu musluğunuzdan ne kadar sıcak alacağınıza bağlı olarak, bu yeterince iyi olabilir. Benim için, elektrikli çaydanlıkta su kaynattım ve onu lavaboya döktüm.

Kabartma tozu ve bulaşık deterjanı dökün: Sıcak suya yıkayıcı bulaşık sabunu ve 1/4 bardak kabartma tozu kullanın. Su güzel ve sabunlu hale gelene kadar bir fırçayla (eliniz çok sıcak değil) çevirin.

Yağlı filtreleri suya koyun: Yağlı egzoz fan filtrelerinizi suya batırın. Tamamen kapalı olduklarından emin olun.

Emdirin: Filtrelerin 10 dakika bekletin.

Filtreleri ovun: Islatma işleminden sonra aşındırıcı olmayan bir fırça fırçasını alın ve filtreleri temizleyin. Eğer fırçalarken gerektiğinde fırçanıza daha fazla bulaşık sabunu ekleyin.

Durulayın ve kurulayın: Filtreleri sıcak suda iyice durulayın ve bir kağıt havlu veya temiz bir bezle kurulayın.

Filtreleri değiştirin ve gerektiğinde tekrarlayın: Filtreleri başlığa takın ve gerektiği şekilde tekrarlayın! Filtreleri ayda bir kez temizlemek iyi bir bakım stratejisidir.

9