Bir Fırın Nasıl Temizlenir

- Dec 06, 2018-

Neye ihtiyacın var

Karbonat

Su

Lastik eldivenler

Nemli bulaşık bezi

Plastik veya silikon spatula

Sprey şişesi

Beyaz sirke

Talimatlar

Fırını boşaltın: Fırın raflarınızı, pizza taşını, fırın termometresini ve fırının içindeki diğer her şeyi çıkarın. Kenara koyun.

Pişirme kabartma tozu yapın: Küçük bir kapta, bir kaç yemek kaşığı su ile bir 1/2 bardak kabartma tozu karıştırın. Sürülebilir bir macun elde edene kadar gerekenin oranını gerektiği gibi ayarlayın. Benim için bu istenen yayılabilir tutarlılık elde etmek için yaklaşık 3 yemek kaşığı su aldı.

Fırını kaplayın: Fırını, ısıtma elemanlarından temizleyerek, fırının iç yüzeylerinin üzerine yayın. Bu bölüm için eldivenler kullandım, fırınım çok kirliydi. Oraya gerçekten girmeme yardım etti ve tırnaklarımın altındaki tüm pislikler hakkında endişelenmeksizin en kirli karakolları ve krikoları giydim. Kabartma tozu, siz ovarken kahverengimsi bir renge dönüşür; Aynı zamanda bazı yerlerde diğerlerinden daha neşeli olabilir, ki bu da iyidir. Tüm fırını, özellikle de yağlı alanlara daha fazla dikkat ederek, yeteneklerinizin en iyisine kadar kaplamayı deneyin.

Gece boyunca bekletin: Kabartma tozu karışımının en az 12 saat veya gece boyunca dinlenmesine izin verin.

Fırın raflarınızı temizleyin: Bu arada, fırın raflarınızı temizleyin. Burada tam temizlik eğitimine bakın.

Fırını siliniz: 12 saat ya da gece sonra, nemli bir bulaşık bezi alınız ve mümkün olduğunca kuru kabartma tozu ezmesini siliniz. Yapıştırıcıyı gerektiği gibi kazımak için plastik veya silikon spatula kullanın. Nemli bezin benim için yeterli olduğunu buldum, ancak ulaşılması zor yerlerde bir spatula işe yarayabilir.

Biraz sirke püskürtün: Sprey şişesine biraz sirke koyun ve fırında hala kabartma tozu tozu tozu bulunan her yerde spritz yapın. Sirke, kabartma tozu ile reaksiyona girer ve hafifçe köpürür.

Son bir silme işlemi yapın: Nemli bezinizi alın ve kalan köpüklü sirke-pişirme soda karışımını silin. Tüm kabartma tozu tortuları bitene kadar tekrarlayın. Fırını temiz ve parlak hale getirmek için silerken gerektiğinde daha fazla su veya sirke ekleyin.

Fırın raflarınızı değiştirin: Fırın raflarını ve fırında sakladığınız diğer şeyleri değiştirin ve işiniz bitti!